İZEM LİVALI HAYAT

Bu blogda aradığınız değişik fikirler,anlık sürprizler,eğlenceli zamanlar,tarifler,organizasyonlar bulabilir VEEE İZEM LİVA İLE ANNESİNİN GÜNLERİ...
İZEM LİVALI HAYAT MUTLULUK,KARŞILIKSIZ AŞK,GÜLEN YÜZLER DEMEK....25 Eylül 2012 Salı

HIZLI HIZLI KIŞ GELİRKEN...

Kış mevsimini pek sevmem,Ağustos doğumlu olmamdanmıdır bilemiyorum ama...İstesekde istemesekte geliyor soğuk hava,yağmur ve kar eve tıkılma,kat kat giyinme zamanı.
lizenin dünyası
kışa hazırlıklar başladı ve tamamlanmak üzere dün gece bende az az vaktim oldukça yapıyorum.Bu yıl minik meleğim olduğu için taze saklamak gerekiyor azda olsa. bikaç poşet içleri ayıklatıp yıkayıp kuraladığım dolmalık biber hazırladım.

Bir yerde okumuştum ,domatesleri bütün yıkayıp kurulayıp dondurucuda muhafaza ediliyormuş 9-10ay kadar bende denemek için 1 poşete bahçe domateslerinden koydum bakalım biraz ihtiyaç olunca çıkarıp sıcak suya atınca kabukları soyulup istenildiği gibi kullanılıyormuş. bu yıl kullandıktan sonra paylaşıcam deneyimimi.geçtiğimiz haftalarda birkaç poşet köz kırmızı biber ve patlıcanda koymuştum fırsat olursa biraz daha yapmak istiyorum eşim ve bende patlıcan kırmızı biber salatasını oldukça çok tüketiyoruz.
Hepinize şimdiden kolay gelsin,vakti olan çalışmayan hanımlar bitirdi bile kışlık hazırlıklarını :)

lizenin dünyası20 Eylül 2012 Perşembe

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN PRENSESİM

PAMUĞUM,BALIM,BİTANECİK KIZIM...
Seni dünyadaki en güzel kelimelerle tanımlamak istiyorum.varlığımın sebebi,iyki geldin hayatımıza..
Tam 1 yıl oldu bizimle buluşalı tarif etmesi çok güç ama yaşanılan her dakika her an binlerce kez şükür ettiğim 1 yıl oldu..
Nice yaşların olsun meleğim,yıllar gülücüklerine gülücük katsın,gözlerinde sadece sevinç gözyaşları olsun.
Nasılda olgunlaşıyormuş insan hayatına minicik eller değince.nasılda mutlu oluyrmuş onun her öğrendiği davranışla gurur duyuyormuş.Anlatırlardı ama yaşamadan gerçekten bilinmezmiş o mis koku o anne diye boynuma sarılmanın mutluluğu..Kelimeler yetmiyor sana sevgimi anlatmaya bizi aile yapan küçük yürek SENİ ÇOK SEVİYORUZ..
Daha dün gibi 1yıl önce seni kucağıma verdikleri an burnumda kokun ayılır ayılmaz sormuştum anne nasıl iyimi herşeyi tammı diye,miniğim,güler yüzlü,sevgi dolu pamuğum her geçen gün dahada güzelleştin,umarım yüzün gibi ömründe hep güzel olur..
Baban ve ben biz varoldukça seni mutlu etmek için elimizden gelenin hepsini yapıcaz.hep yanında olucaz ömrümüz elverdikçe,
RABBİM BİRBİRİMİZDEN AYIRMASIN,SENİ NAZARLARDAN KORUSUN..
DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN İZEM LİVA ARTIK SENDE BÜYÜDÜN 1YAŞINDASIN MELEĞİM.

BLOGGER GERİ DÖNÜŞ MERHABA VE HOŞÇAKALLARLA

Baya uzun bir aradan sonra yine yazmaya devam;
Uzun arada hüzünler,sevinçler,kayıplar,doğumlar oldu...
Tatil ve bayram tatili derken bir türlü geri dönemedim buralara 1hafta önce koca çınarımız 82 yaşındaki dedemi kaybettim.Onunla birlikte yılların yaşanmışlıkları,biriktirdiğimiz anılarımıda yitirdim zor bir süreçti ailem ve benim için...
Bu arada ailemize yeni bir bebek eklendi.Kuzenimin oğluşu oldu EGE bebek hoşgeldin.
Kimileri hayata veda ediyor kimileri ise hayata merhaba değişik bir düzen sevinç ve hüzün hepsi bir arada ...
MEKANIN CENNET OLSUN DEDEM,İYİ MELEKLER GİTTİĞİN YERDE YOLDAŞIN OLSUN.HERKES ARKANDAN GÜZEL ŞEYLER SÖYLÜYOR.İYİ ANILAR BIRAKMIŞSIN NE MUTLU SANA...
KİMİ MERHABA

KİMİ HOŞÇAKAL
SENSİZLİK ZOR OLACAK,ŞİMDİDEN ÖZLEDİK.